Tablety dla przedszkolaków

 

 

 

Choć niektórzy ubolewają, że multimedia stają się zabawkami dla coraz młodszych dzieci, nie da się ukryć, iż sprzęty mobilne towarzyszą rodzinie już na co dzień. Wydaje się, że postęp dociera już wszędzie. Jakie jest więc zadanie rodziców i wychowawców w tym kontekście w XXI wieku? Naszym zdaniem jest to pokazanie dzieciom, że umiejętne korzystanie z nowinek technologicznych (które dla nich są już zwykłymi przedmiotami codziennego użytku) może przynosić korzyści i nie być stratą czasu.


Obsługiwanie tabletów jest proste i intuicyjne – nawet dla przedszkolaków. I wiele z nich dostaje do swoich rączek ten sprzęt, by sobie pograć w jedną czy dwie gierki. O ile taka zabawa na chwilę nie jest niczym karygodnym, o tyle na dłuższą metę – jak wiadomo – nie przyniesie nic dobrego.


Tymczasem już najmłodsze dzieci mogą wykorzystywać tablety nie tylko do zabawy, ale też do nauki! Właśnie w tym celu powstał nowatorski projekt o nazwie Tablik. Sam Tablik jest sympatycznym stworkiem–potworkiem, który staje się towarzyszem starszych przedszkolaków podczas pokonywania kolejnych zadań i wyzwań.


O jakie zadania chodzi? Twórcy Tablika stworzyli autorską aplikację (w systemie Android) kompatybilną z tematami zajęć przedszkolaków na cały rok. Każdy tydzień przynosi kilka nowych zadań, które dzieci rozwiązują w swoim tempie, kontrolowane przez nauczyciela. Zadania rozwijają czynności intelektualne przedszkolaków, wspomagają rozwój zdolności manualnych i plastycznych, pomagają w nauce pisania (dodatkowy moduł do nauki pisania liter i cyfr). Co więcej, dają dzieciom mnóstwo frajdy oraz motywują do dalszej nauki (etapowe rozwiązywanie zadań, konieczność powtarzania ćwiczeń niedokładnie bądź błędnie wykonanych).


Tablik jest zgodny z podstawą programową i prowadzi do celów przez tę podstawę przewidzianych. Zadania zostały przygotowane profesjonalnie i z najwyższą starannością. Autorska oprawa graficzna z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, a obsługa programu nie sprawia trudności ani przedszkolakom, ani wychowawczyniom  – nawet tym, które zwykle unikają sprzętów mobilnych.


Nasze obserwacje pracy z Tablikiem w przedszkolach potwierdzają, że możliwość korzystania z tabletów jest bardzo motywująca dla dzieci. Każde z nich ma w rączkach swój egzemplarz, a jednocześnie zajęcia prowadzi pani, która ma czas na doglądanie postępów i podejmowanie decyzji o dalszej pracy lub jej zakończeniu. Tematyczne uporządkowanie pomaga utrwalić wiedzę i umiejętności zdobyte przez przedszkolaki podczas zajęć w danym tygodniu.


Celem projektu jest dostarczenie przedszkolom zarówno sprzętu (tabletów, rysików i akcesoriów), jak i aplikacji. Warunki ustalane są indywidualnie, zatem zapraszamy na bezpłatne prezentacje. Wszystkie informacje i dane kontaktowe na stronie Tablik.pl.

 

Galeria

Archiwalne wydania

Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito
Copyright 2011 Edupress. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator stosuje pliki "cookies". Informacje zbierane przy pomocy "cookies" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk dotyczących korzystania przez Użytkowników z Serwisu.