Warto przeczytać

21.04.2017

Kreatywne nauczanie – nie bój się wyjść poza schemat

Bądź pozytywny i nauczaj kreatywnie! Takie hasło powinno stać się myślą przewodnią każdego współczesnego nauczyciela. Obecnie sama wiedza i umiejętność jej przekazania nie wystarczą. Nauczyciele powinni wychodzić poza schematy i rozbudzać kreatywność, stymulować do myślenia, ale i podążać za myśleniem uczniów, odkrywać drzemiące w nich talenty, a także uczyć twórczego rozwiązywania problemów.

 


Zespół Szkół Gimnazjum Publiczne im. Anny Jenke w Błażowej

 

 

Bądź nauczycielem, jakiego potrzebują uczniowie

Czas najwyższy odejść od utartych schematów i dostosować metody nauczania do ciągle zmieniającej się rzeczywistości i realnych potrzeb uczniów. Pasja i entuzjazm oraz nieszablonowe podejście do nauczania przedmiotu bez wątpienia pozwolą na lepsze kształtowanie wiedzy młodzieży. Bądź nauczycielem nowoczesnym, promuj twórczość, pomysłowość, otwartość i kreatywność. Nie bój się odejść od szablonu!

 

Kreatywne nauczanie matematyki

Program grantowy mPotęga został stworzony dla wszystkich nauczycieli matematyki, którzy chcieliby przekazywać wiedzę nieszablonowo. Jest on kierowany do nauczycieli od czwartej klasy szkoły podstawowej aż do szkół ponadgimnazjalnych i wyższych. Celem programu jest pokazanie matematyki w kreatywny i atrakcyjny sposób, a tym samym przyjazne wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat liczenia i logiki. Program został stworzony z myślą o dwóch grupach: dzieciach z klas 4–7, dla których przewiduje m.in. gry, quizy i zabawy edukacyjne, oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dla których oprócz gier i quizów przewidziane są także filmiki edukacyjne.

Kreatywne podejście wymaga od nauczyciela dużej aktywności, otwartości, stosowania twórczych metod, jak również odwagi i chęci przełamania stereotypów, ale warto się na to zdobyć.

 

 

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Ziemi Opalenickiej w Urbanowie

 

Stwórz ciekawy projekt i zdobądź dofinansowanie

Dlaczego warto i co daje wzięcie udziału w programie mPotęga? Fundacja mBanku dofinansowuje najciekawsze projekty trwające od 2 do 4 miesięcy. Dotychczas mFundacja w ramach programu mPotęga dofinansowała już 304 projekty, jest to więc idealny moment na to, aby zaangażować swoich uczniów i wziąć udział w programie.

Do 10 maja trwa nabór do czwartej edycji programu. Żeby złożyć wniosek, wystarczy wejść na stronę mPotega.pl i wybrać odpowiedni formularz. Poza oczywistą korzyścią, jaką jest grant w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł, można zyskać coś o wiele ważniejszego – projekty, które angażują uczniów, mając jednocześnie wpływ na zacieśnianie relacji i rozwój umiejętności pracy w zespole, a także pozwalają na zawodowe spełnienie.

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kątach

 

Podejmij wyzwanie i bądź kreatywny

Wykazywanie się kreatywnością to wyzwanie wymagające ciągłego doskonalenia się, ale dające jednocześnie możliwość spełniania się w zawodzie. Dzięki nieszablonowemu podejściu możesz zarazić swoich uczniów miłością do matematyki i dowieść, że jest ona bardzo praktyczną dziedziną wiedzy, która przyda się na każdym etapie życia. Szkoła nie musi być miejscem, w którym w uczniów wtłacza się wiedzę – powinna rozbudzać kreatywność dzieci i młodzieży, a także wychodzić poza schematyczne metody nauczania. Dlatego cieszymy się, że mBank stworzył fundację, która wspiera nauczycieli w kreatywnym nauczaniu matematyki i przyczynia się do szerzenia wiedzy w ramach strategii „m jak matematyka”.

 

Więcej informacji o mFundacji i programie mPotęga znajdziesz na stronie: mFundacja.pl

 

Trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia we wspólnym odkrywaniu matematyki!

Galeria

Archiwalne wydania

Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito
Copyright 2011 Edupress. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator stosuje pliki "cookies". Informacje zbierane przy pomocy "cookies" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk dotyczących korzystania przez Użytkowników z Serwisu.