Matematyka w przedszkolu

Rozwój myślenia logicznego i matematycznego u przedszkolaków

Seria „Rozwój myślenia logicznego i matematycznego u przedszkolaków” to zbiór pomysłów i propozycji zabaw, których celem jest rozwijanie u dzieci podstawowych zakresów myślenia logicznego i matematycznego. Zawiera 135 pomysłów na zabawy, a do tego karty pracy oraz specjalne materiały demonstracyjne.

 

W serii ukazały się trzy książki, poświęcone różnym obszarom edukacji matematycznej:

 

  • Rytmy. Orientacja w przestrzeni (tu link: http://www.raabe.com.pl/sklep---karta-produktu/art,2460,rozwoj-myslenia-logicznego-i-matematycznego-u-przedszkolakow-zbior-zabaw-i-kart-pracy.html)
  • Klasyfikowanie. Rozumowanie operacyjne, myślenie przyczynowo-skutkowe, wnioskowanie o zmianach (tu link: http://www.raabe.com.pl/sklep---karta-produktu/art,2461,rozwoj-myslenia-logicznego-i-matematycznego-u-przedszkolakow-zbior-zabaw-i-kart-pracy.html)
  • ·Liczenie i rachowanie. Miary. Intuicje geometryczne (tu link: http://www.raabe.com.pl/sklep---karta-produktu/art,2462,rozwoj-myslenia-logicznego-i-matematycznego-u-przedszkolakow-zbior-zabaw-i-kart-pracy.html)

 

W każdej z książek uwzględniono propozycje dla młodszych i dla starszych przedszkolaków, pomysły na zabawy indywidualne, zespołowe (grupa kilku dzieci) oraz grupowe (dla całej przedszkolnej grupy).

 

Prosto - Skutecznie - Przyjaźnie

Instrukcje są jednoznacznie formułowane, a opisy przeprowadzenia zabaw i zajęć napisane prostym, zrozumiałym językiem, dlatego z podpowiedzi, jak bawić się z dzieckiem w matematykę, mogą korzystać zarówno profesjonaliści, jak i rodzice przedszkolaków.

 


Gwarancją najwyższej jakości materiałów oraz pełnej zgodności z podstawą programową są redaktorzy: dr Małgorzata Skura oraz Michał Lisicki – eksperci MEN ds. reformy programowej wychowania przedszkolnego.

 

Zamów w sklepie internetowym:

http://www.raabe.com.pl/sklep---karta-produktu/art,2459,rozwoj-myslenia-logicznego-i-matematycznego-u-przedszkolakow-zbior-zabaw-i-kart-pracy.html

Fotogaleria

Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito
Copyright 2011 Edupress. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator stosuje pliki "cookies". Informacje zbierane przy pomocy "cookies" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk dotyczących korzystania przez Użytkowników z Serwisu.