Wychowanie w Przedszkolu

W najnowszym wydaniu (7/2014) polecamy m.in. artykuły:

 

Aktywność poznawcza dziecka. Obecnie za dobrze ugruntowaną teorię uczenia się uznaje się konstruktywizm społeczno-kulturowy. Teoria ta zakłada, że uczenie się ma charakter problemowy, a rozwiązywanie problemów w realnych kontekstach wymaga od dziecka prowadzenia doświadczeń, badań, przewidywania alternatywnych rozwiązań oraz współpracy z innymi. Jak organizować dzieciom środowisko, aby gromadziło różnorodne doświadczenia?

Język obcy w przedszkolu.
Najnowsze regulacje prawne w polskim systemie kształcenia zakładają obowiązkowe nauczanie języków obcych już na poziomie edukacji przedszkolnej. Jak zadbać o wykwalifikowaną kadrę, która podejmie się tego zadania?

Jak radzić sobie z emocjami?
Emocje są centrum ludzkiego życia, towarzyszą nam od zawsze i są pierwszym językiem wszystkich ludzi. Badacze mają trudności ze zdefiniowaniem tego pojęcia, być może wynikają one z tego, że są czymś, co się przeżywa, a nie wyraża słowami. Jak uczyć dzieci wyrażać swoje emocje?
(Poniżej artykuł do pobrania, jako plik PDF)

Socjoterapia szansą na dobry start.
Czy socjoterapia może być lekiem na problemy adaptacyjne przedszkolaków i ich rodziców? Zacznijmy nasze działania od rodziców. Dlaczego? Dlatego że większość problemów przedszkolaków bierze się z lęków ich opiekunów.

Podróże w nieznane – cały świat bliżej nas.
Coraz większego znaczenia nabierają edukacja międzykulturowa i korzystanie z nowoczesnych technologii zarówno w nauczaniu, jak i w samodzielnym uczeniu się. Które elementy z tych dziedzin można wprowadzać już na poziomie edukacji przedszkolnej?

Poradnik Prawny Nauczyciela i Dyrektora Przedszkola –
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka - WWRD to inaczej pomoc udzielana małemu człowiekowi i jego rodzinie przez specjalistów (lekarzy, psychologów, pedagogów, rehabilitantów itd.). Jest to działanie celowe, kompleksowe, systematyczne oraz zróżnicowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Przedstawienie aspektów prawnych tego zagadnienia.


Plakaty dydaktyczne:
„Jak powstaje miód”, „Wspomnienia z wakacji” i „Poczytaj mi mamo”.

   

 


Pliki do pobrania

8201500730-wychowaniewprzedszkolu_07_2014_artykul.pdf8201500730-wychowaniewprzedszkolu_07_2014_artykul.pdf

Jak radzić sobie z emocjami? - Anna Lesiuk

Miesięcznik dla nauczycieli i dyrektorów przedszkoli

Czasopismo "Wychowanie w Przedszkolu" przeznaczone jest dla nauczycieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej oraz dyrektorów tych placówek, a także studentów i pracowników naukowych wydziałów pedagogicznych wyższych uczelni. Miesięcznik ma charakter specjalistyczno-metodyczny, inspiruje, wspiera i motywuje nauczycieli do ustawicznego doskonalenia i rozwoju zawodowego, refleksji pedagogicznej i weryfikowania własnych doświadczeń. Stara się w maksymalnym stopniu zaspokajać potrzeby środowiska, jednocześnie inspirując i zachęcając do podejmowania nowatorskich działań w praktyce pedagogicznej. Czasopismo istnieje od 1948 roku.

W stałych działach zamieszcza:

 

  • artykuły z psychologii, pedagogiki, teorii i praktyki wychowania przedszkolnego, uwzględniając nowe spojrzenie na systemy i metody wychowawcze;
  • ważne dokumenty i zarządzenia, opinie, dyskusje, publikacje związane z reformą edukacji, materiały na temat organizacji i zarządzania przedszkolem;
  • przykłady ciekawych zajęć, propozycje rozwiązań metodycznych z zakresu: przygotowania do nauki w szkole, obserwacji dziecka, zdrowia i bezpieczeństwa, integracji, ekologii, więzi ze środowiskiem, pielęgnowania tradycji narodowych i regionalnych;
  • teksty dotyczące wspomagania rozwoju dzieci w przedszkolu i w rodzinie;
  • informacje o wychowaniu przedszkolnym w innych krajach, nowatorskich rozwiązaniach edukacyjnych, recenzje ciekawych książek;
  • wiersze, opowiadania i inscenizacje;
  • kolorową wkładkę z ilustracjami;
  • wiersze, opowiadania i inscenizacje;

 

W roku ukazuje się 11 numerów.

 

 

 

 

 


 

Tegoroczne wydania

 

1/2014

2/2014

3/2014

4/2014

5/2014

6/2014

 7/2014

 

 

Poradnik Prawny Nauczyciela i Dyrektora Przedszkola

Drodzy Czytelnicy!

 

„Poradnik Prawny Nauczyciela i Dyrektora Przedszkola” jest częścią „Wychowania w Przedszkolu” i otrzymają go wszyscy prenumeratorzy.

 

W każdym numerze znajdziecie artykuły poświęcone prawu oświatowemu, pracy, finansów, kwestiom związanym z zarządzaniem placówką, oraz dotyczące informatyki i wykorzystania nowych technologii w kierowaniu i promocji placówki. Nasi autorzy udzielą Państwu porad dotyczących zastosowania mediów w pracy dyrektora i nauczyciela.  Dowiecie się m.in. jak skorzystać z urlopu na żądanie; kiedy przysługują pieniądze za nadgodziny; jak przebiegają kolejne stopnie awansu zawodowego i w jaki sposób dokumentować przebieg stażu; jak organizować i dokumentować pomoc psychologiczno-pedagogiczną, jak chronić dane osobowe itp. W Poradniku zamieszczamy też wzory dokumentów, które nauczyciele i dyrektorzy będą mogli wykorzystać w pracy.

 

Pod adresem e-mail przedszkole@raabe.com.pl możecie zadać pytanie dotyczące zagadnień prawnych, finansowych i innych aspektów życia placówki.  Na łamach „Poradnika” i stronie internetowej postaramy się udzielać Państwu odpowiedzi i wyjaśniać prawne wątpliwości. Dzięki temu, będą mieli Państwo wpływ na tematy poruszane w Poradniku.

 

Jesteśmy przekonani, że treści zamieszczane w „Poradniku” ułatwią wykonywanie zadań i dodadzą pewności w podejmowaniu decyzji.

 

Zachęcamy do prenumeraty!

 

Kalendarzowy kram - wydanie specjalne "Wychowania w Przedszkolu"

Książka na każdy dzień, na każdą porę roku, na okrągły rok i na wiele lat ! Ma uniwersalny charakter - wiersze znakomitych współczesnych poetów, przysłowia, wyliczanki i zagadki dobrane są w zależności od pory roku i przedszkolnych wydarzeń. Nauczyciel znajdzie w niej na każdą okazję scenariusze teatrzyków, które pozwolą rozwinąć słowną, muzyczną, plastyczną i ruchową ekspresję dziecka.  W "Kalendarzowym kramie" prezentowane są różnorodne formy zabawy z dziećmi, które można wykorzystać w edukacji przyrodniczej, w poznawaniu otaczającego świata, w rozwoju języka i pojęć matematycznych. Więcej

Prezentacja

Więcej o "Wychowaniu w Przedszkolu" znajdziesz w prezentacji.

Bank Wiedzy

Zaloguj Zarejestruj się
Bezpłatne materiały do pobrania

Fotogaleria

Newsletter

Sonda

Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito
Copyright 2011 Edupress. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator stosuje pliki "cookies". Informacje zbierane przy pomocy "cookies" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk dotyczących korzystania przez Użytkowników z Serwisu.