Wychowanie w Przedszkolu

Profesjonalne czasopismo dla nauczycieli i dyrektorów przedszkola z wieloletnią tradycją!

Z czasopisma dowiesz się m.in.:

 • Jak przygotować ciekawe i twórcze zajęcia zgodne z wymaganiami podstawy programowej.
 • Jak wykorzystać nowoczesne i sprawdzone metody pracy, dostosowane do potrzeb dzieci zdolnych, z ADHD, zaburzeniami rozwoju według założeń reformy pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w postaci artykułów przygotowanych przez ekspertów oraz materiałów dydaktycznych.
 • Jak opracować dokumentację zgodną z aktualnym prawem do wykorzystania w codziennej pracy – od zapisów w dzienniku zajęć po realizację stopni awansu.
 • Jak zastosować szereg rozwiązań metodycznych z zakresu: przygotowania do nauki w szkole, obserwacji dziecka, zdrowia i bezpieczeństwa, integracji, ekologii, więzi ze środowiskiem, pielęgnowania tradycji narodowych i regionalnych.

W najnowszym (9/2016) wydaniu „Wychowanie w Przedszkolu” polecamy m.in. artykuły:

 • Pierwsze kroki w przedszkolu - rozmowa z psycholog Magdaleną Lange-Rachwał o pozytywnej adaptacji, roli nauczycieli i rodziców oraz o metodach niwelowania lęku związanego z adaptacją.
 • Wyrazy, sylaby, głoski. - scenariusze kształtujące umiejętności opisane w czternastym obszarze działalności edukacyjnej przedszkola - dziecko układa krótkie zdania, dzieli zdania na wyrazy, dzieli wyrazy na sylaby; wyodrębnia głoski w słowach o prostej budowie fonetycznej.
 • Wrzesień w przedszkolu - wskazówki jak przygotować się do nowego roku, nowych zmian w podstawie oraz nowych dzieci.
 • Scenariusz "Odkrywamy tajemnice kwiatów" z okazji Dnia Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk - chcąc zwrócić uwagę dzieciom na potrzeby naturalnego środowiska, jego ochronę, warto przeprowadzić w przedszkolu przynajmniej jedną z akcji na rzecz przyrody.
 • Jak w zegarku, czyli co zrobić, aby być lepiej zorganizowanym - nowy rok szkolny, nowe wyzwania, nowe obowiązki. Jak zwykle obiecujemy sobie, że tym razem będzie inaczej - bez odkładania zadań na później, bez niepotrzebnego pośpiechu, bez marnowania czasu. Nie będzie życia w ciągłym chaosie. Co zrobić, aby skuteczniej i efektywniej wykorzystywać dostępny czas?
 • Sytuacja pracownika w okresie wypowiedzenia - omówienie praw i obowiązków pracownika będącego na wypowiedzeniu.
 • Plan rozwoju zawodowego nauczyciela przedszkola - wskazówki jak opracować dobry projekt planu rozwoju zawodowego. Jakie zadania zaplanować, w jakiej formie je ująć, jaką przyjąć strukturę planu - to tylko niektóre z zagadnień, których znajomość może okazać się pomocna na tym etapie awansowej procedury.
 • Kreatywne edukowanie - propozycje scenariuszy "Poznajemy cyfry za pomocą zabawy ruchowej" oraz "Świat figur geometrycznych poznawanych za pomocą ruchu"
 • Książka dobrym przyjacielem przedszkolaków - podpowiedzi jak pobudzać ciekawość książkami u przedszkolaków.
 • Podróż do Krainy Dobra i Krainy Zła - z problemem dobra i zła spotykamy się już od najmłodszych lat. Jak wytłumaczyć dziecku, co jest dobre, a co złe? Jak w prosty sposób zapoznać je z tym problemem?
 • Twój głos się liczy! - w swojej codziennej pracy nauczyciel wykorzystuje narząd głosu jako podstawowe narzędzie. Warto już na początkowym etapie swoich doświadczeń zawodowych zadbać o to, aby we właściwy sposób wykorzystywać głos, zgodnie z własnymi możliwościami i predyspozycjami. Jak więc dbać o głos, aby służył przez wiele lat i nie sprawiał nam problemów?
 • Motoryka mała - podpowiadamy jak wspomagać jej rozwój
 
ZESPÓŁ AUTORSKI:
 
Anna Kałuba-Korczak - psycholog w Centrum Informacyjno-Konsultacyjnym ds. Dzieci Zdolnych przy SPP-P „Uniwersytet dla Rodziców”, redaktor prowadzący magazynu „Wychowanie w Przedszkolu”
Elżbieta Korczewska - nauczyciel dyplomowany, wieloletni dyrektor przedszkola
Joanna Kozubek - terapeuta pedagogiczny, dyplomowany nauczyciel przedszkola
Kinga Katarzyna Szozda - psycholog-terapeuta, pedagog. Obecnie współpracuje ze Stowarzyszeniem „Szansa” (w którym prowadzi Warsztaty Umiejętności Wychowawczych dla rodziców, konsultacje indywidualne dla dorosłych i dzieci, dyżur dla rodziców w jednym z Warszawskich przedszkoli) oraz z Fundacją „Akcja” (gdzie prowadzi warsztaty dla par w kryzysie, terapię indywidualną oraz interwencję kryzysową dla ofiar przemocy domowej).
Katarzyna Michalec - autorka kilkunastu książek z łamigłówkami oraz zabawami kreatywnymi. Pisze bajki i opowiadania edukacyjne dla najmłodszych.
Patryk Hałajczak - psycholog pracujący w kilku żłobkach, przedszkolach oraz w świetlicy dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Dorota Pietrzyk - pedagog, terapeuta edukacyjny oraz logopeda z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi wykazującymi trudności w uczeniu się, a także z tymi wybitnie zdolnymi. Posiada kwalifikacje terapeuty integracji sensorycznej. Obecnie kończy rozprawę doktorską na temat trudności językowych polskich dzieci dyslektycznych kształconych w języku obcym
 
SPIS TREŚCI W ZAŁĄCZNIKU

Pliki do pobrania

Co zyskujesz zamawiając „Wychowanie w przedszkolu”?

 • Zyskasz dostęp do gotowych do wykorzystania materiałów dydaktycznych dostosowanych do pracy z dziećmi w przedszkolu - takich jak atrakcyjne scenariusze zajęć, wierszyki czy karty pracy
 • Zawsze aktualne komentarze do zmian w prawie oświatowym wraz z gotową dokumentacją do wykorzystania w pracy
 • W widoczny sposób podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe - co przełoży się na lepszą ocenę Twojej pracy oraz na uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego 
 • Dostęp do pełnego archiwum – wybierając wersję pełną zawsze możesz sięgnąć do poprzednich wydań miesięcznika. Dodatkowo, aktualne wydanie pojawi się na portalu zanim otrzymasz egzemplarz do ręki
 • Gwarancja stałej ceny – tylko w prenumeracie masz  pewność,  że cena nie zmieni się   przez cały rok
 

Tegoroczne wydania

1/2016

2/2016

 3/2016

 4/2016

 5/2016

 6/2016

 

 

 

 

       

 

Galeria

Archiwalne wydania

Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito
Copyright 2011 Edupress. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator stosuje pliki "cookies". Informacje zbierane przy pomocy "cookies" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk dotyczących korzystania przez Użytkowników z Serwisu.