Wychowanie w Przedszkolu

Profesjonalne czasopismo dla nauczycieli i dyrektorów przedszkola z wieloletnią tradycją!

Z czasopisma dowiesz się m.in.:

  • Jak przygotować ciekawe i twórcze zajęcia zgodne z wymaganiami podstawy programowej.
  • Jak wykorzystać nowoczesne i sprawdzone metody pracy, dostosowane do potrzeb dzieci zdolnych, z ADHD, zaburzeniami rozwoju według założeń reformy pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w postaci artykułów przygotowanych przez ekspertów oraz materiałów dydaktycznych.
  • Jak opracować dokumentację zgodną z aktualnym prawem do wykorzystania w codziennej pracy – od zapisów w dzienniku zajęć po realizację stopni awansu.
  • Jak zastosować szereg rozwiązań metodycznych z zakresu: przygotowania do nauki w szkole, obserwacji dziecka, zdrowia i bezpieczeństwa, integracji, ekologii, więzi ze środowiskiem, pielęgnowania tradycji narodowych i regionalnych.

W najnowszym wydaniu „Wychowanie w Przedszkolu” polecamy m.in. artykuły:

Kulturalny maluch
W teatrze wyobraźni – radio jako sprzymierzeniec w rozwoju i wychowaniu dziecka

Edukacja przyrodnicza
Porozmawiajmy o kosmosie

Podstawa programowa
Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze!
Zarys, szkic, konspekt, czyli krótki plan zajęć

Cykl z ekspertem PWN
Wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego dziecka w wieku przedszkolnym

Praca z dzieckiem
Kształcenie polisensoryczne
Rozwój muzyczny dziecka w okresie przedszkolnym

Zajęcia na czasie
Zajęcia języka angielskiego, które zaciekawią każdego!
Koncert w Krainie Nutek – muzyczna inspiracja karnawałowa
Dzień Babci i Dziadka to dzień wyjątkowy, pełen ciepła i radości, po prostu bajkowy!

Arteterapia w przedszkolu
Ćwiczenia arteterapeutyczne z okazji Dnia Pisma Ręcznego
 
 
ZESPÓŁ AUTORSKI:

 

Anna Kałuba-Korczak - psycholog w Centrum Informacyjno-Konsultacyjnym ds. Dzieci Zdolnych przy SPP-P „Uniwersytet dla Rodziców”, redaktor prowadzący magazynu „Wychowanie w Przedszkolu”

Elżbieta Korczewska - nauczyciel dyplomowany, wieloletni dyrektor przedszkola

Joanna Kozubek - terapeuta pedagogiczny, dyplomowany nauczyciel przedszkola

Kinga Katarzyna Szozda - psycholog-terapeuta, pedagog. Obecnie współpracuje ze Stowarzyszeniem „Szansa” (w którym prowadzi Warsztaty Umiejętności Wychowawczych dla rodziców, konsultacje indywidualne dla dorosłych i dzieci, dyżur dla rodziców w jednym z Warszawskich przedszkoli) oraz z Fundacją „Akcja” (gdzie prowadzi warsztaty dla par w kryzysie, terapię indywidualną oraz interwencję kryzysową dla ofiar przemocy domowej).

Katarzyna Michalec - autorka kilkunastu książek z łamigłówkami oraz zabawami kreatywnymi. Pisze bajki i opowiadania edukacyjne dla najmłodszych.

Patryk Hałajczak - psycholog pracujący w kilku żłobkach, przedszkolach oraz w świetlicy dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Dorota Pietrzyk - pedagog, terapeuta edukacyjny oraz logopeda z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi wykazującymi trudności w uczeniu się, a także z tymi wybitnie zdolnymi. Posiada kwalifikacje terapeuty integracji sensorycznej. Obecnie kończy rozprawę doktorską na temat trudności językowych polskich dzieci dyslektycznych kształconych w języku obcym

 

SPIS TREŚCI W ZAŁĄCZNIKU

 

Pliki do pobrania

Co zyskujesz zamawiając „Wychowanie w przedszkolu”?

  • Zyskasz dostęp do gotowych do wykorzystania materiałów dydaktycznych dostosowanych do pracy z dziećmi w przedszkolu - takich jak atrakcyjne scenariusze zajęć, wierszyki czy karty pracy
  • Zawsze aktualne komentarze do zmian w prawie oświatowym wraz z gotową dokumentacją do wykorzystania w pracy
  • W widoczny sposób podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe - co przełoży się na lepszą ocenę Twojej pracy oraz na uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego 
  • Dostęp do pełnego archiwum – wybierając wersję pełną zawsze możesz sięgnąć do poprzednich wydań miesięcznika. Dodatkowo, aktualne wydanie pojawi się na portalu zanim otrzymasz egzemplarz do ręki
  • Gwarancja stałej ceny – tylko w prenumeracie masz  pewność,  że cena nie zmieni się   przez cały rok
 

Tegoroczne wydania

1/2016

2/2016

 3/2016

 4/2016

 5/2016

 6/2016

 

 

 

 

       

 

Galeria

Archiwalne wydania

Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito
Copyright 2011 Edupress. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator stosuje pliki "cookies". Informacje zbierane przy pomocy "cookies" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk dotyczących korzystania przez Użytkowników z Serwisu.