Wychowanie w Przedszkolu

W najnowszym wydaniu (6/2014) polecamy m.in. artykuły:

 

Językowy obraz rodziny w związkach frazeologicznych i interpretacjach dziecięcych. W przypadku dziecka, które opanowuje podstawy języka, obraz rodziny wypełnia zasadniczą przestrzeń obrazu świata, gdyż rzeczywistość małego dziecka związana jest z jego relacjami z najbliższymi na terenie domu rodzinnego.

Stymulacja kompetencji wizualnych. Do 6. roku życia doskonalą się umiejętności w zakresie analizy i syntezy wzrokowej, rozpoznawania relacji przestrzennych i manipulowania przedmiotami. Te umiejętności powinny być uwzględniane w zabawach stymulujących właśnie rozwój kompetencji wizualnych malucha.
(Poniżej artykuł do pobrania w postaci pliku PDF)

Kształcenie umiejętności muzycznych. Podstawowe ćwiczenia z zakresu edukacji muzycznej oraz terapii przez muzykę może wprowadzać właściwie każdy. Mogą być one również wstępem do systematycznego kształcenia przedszkolaków np. w zakresie śpiewu lub gry na instrumencie.

Dogoterapia – atrakcyjne zajęcia. Dogoterapia staje się coraz popularniejsza ze względu na swoją prostotę i atrakcyjność oraz szybkość i skalę osiąganych w niej rezultatów. Kontakt z psem umożliwia dziecku relaks oraz poprawę samopoczucia. Komu potrzebna jest dogoterapia?

U nas maluchy nie płaczą. Jak zorganizować atrakcyjne zajęcia adaptacyjne dla rodziców przyszłych przedszkolaków.

Wizyta we francuskich przedszkolach. Specyfiką Paryża są wielonarodowe grupy, dlatego istotną rolę w programie nauczania zajmuje rozwój mowy i nauka języka francuskiego. Język narodowy pełni funkcję łącznika, wspiera budowanie wspólnoty w wielonarodowym społeczeństwie. Akcentowanie w pracy z dziećmi współpracy i komunikacji jest charakterystyczne dla programu francuskich przedszkoli.

Scenariusze zajęć: „Dzieci mają swoje prawa”, „W starym zamczysku”, „Chcę być zdrowym jak ryba”, „Bezpieczne wakacje nad morzem”, „Mówić pięknie to jest sztuka”, „Kolorowe fruwaki” i inne.

Poradnik Nauczyciela i Dyrektora Przedszkola – ZUS czy otwarty fundusz emerytalny? Do końca lipca musimy zdecydować, czy pozostajemy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy może jednak lepiej odkładać pieniądze także w otwartym funduszu emerytalnym (OFE). Nie jest to łatwa decyzja, bo w końcu od niej zależy nasza przyszłość finansowa na emeryturze.

Plakaty dydaktyczne: „Dzień Dziecka”, „Nad morzem”, „Savoir-vivre przedszkolaka”.

   

 


Pliki do pobrania

8201500729_wychowaniewprzedszkolu_06_2014_artykul.pdf8201500729_wychowaniewprzedszkolu_06_2014_artykul.pdf

Stymulacja kompetencji wizualnych - Agnieszka Ogonowska

Miesięcznik dla nauczycieli i dyrektorów przedszkoli

Czasopismo "Wychowanie w Przedszkolu" przeznaczone jest dla nauczycieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej oraz dyrektorów tych placówek, a także studentów i pracowników naukowych wydziałów pedagogicznych wyższych uczelni. Miesięcznik ma charakter specjalistyczno-metodyczny, inspiruje, wspiera i motywuje nauczycieli do ustawicznego doskonalenia i rozwoju zawodowego, refleksji pedagogicznej i weryfikowania własnych doświadczeń. Stara się w maksymalnym stopniu zaspokajać potrzeby środowiska, jednocześnie inspirując i zachęcając do podejmowania nowatorskich działań w praktyce pedagogicznej. Czasopismo istnieje od 1948 roku.

W stałych działach zamieszcza:

 

  • artykuły z psychologii, pedagogiki, teorii i praktyki wychowania przedszkolnego, uwzględniając nowe spojrzenie na systemy i metody wychowawcze;
  • ważne dokumenty i zarządzenia, opinie, dyskusje, publikacje związane z reformą edukacji, materiały na temat organizacji i zarządzania przedszkolem;
  • przykłady ciekawych zajęć, propozycje rozwiązań metodycznych z zakresu: przygotowania do nauki w szkole, obserwacji dziecka, zdrowia i bezpieczeństwa, integracji, ekologii, więzi ze środowiskiem, pielęgnowania tradycji narodowych i regionalnych;
  • teksty dotyczące wspomagania rozwoju dzieci w przedszkolu i w rodzinie;
  • informacje o wychowaniu przedszkolnym w innych krajach, nowatorskich rozwiązaniach edukacyjnych, recenzje ciekawych książek;
  • wiersze, opowiadania i inscenizacje;
  • kolorową wkładkę z ilustracjami;
  • wiersze, opowiadania i inscenizacje;

 

W roku ukazuje się 11 numerów.

 

 

 

 

 


 

Tegoroczne wydania

 

1/2014

2/2014

3/2014

4/2014

5/2014

6/2014

   

 

Poradnik Prawny Nauczyciela i Dyrektora Przedszkola

Drodzy Czytelnicy!

 

„Poradnik Prawny Nauczyciela i Dyrektora Przedszkola” jest częścią „Wychowania w Przedszkolu” i otrzymają go wszyscy prenumeratorzy.

 

W każdym numerze znajdziecie artykuły poświęcone prawu oświatowemu, pracy, finansów, kwestiom związanym z zarządzaniem placówką, oraz dotyczące informatyki i wykorzystania nowych technologii w kierowaniu i promocji placówki. Nasi autorzy udzielą Państwu porad dotyczących zastosowania mediów w pracy dyrektora i nauczyciela.  Dowiecie się m.in. jak skorzystać z urlopu na żądanie; kiedy przysługują pieniądze za nadgodziny; jak przebiegają kolejne stopnie awansu zawodowego i w jaki sposób dokumentować przebieg stażu; jak organizować i dokumentować pomoc psychologiczno-pedagogiczną, jak chronić dane osobowe itp. W Poradniku zamieszczamy też wzory dokumentów, które nauczyciele i dyrektorzy będą mogli wykorzystać w pracy.

 

Pod adresem e-mail przedszkole@raabe.com.pl możecie zadać pytanie dotyczące zagadnień prawnych, finansowych i innych aspektów życia placówki.  Na łamach „Poradnika” i stronie internetowej postaramy się udzielać Państwu odpowiedzi i wyjaśniać prawne wątpliwości. Dzięki temu, będą mieli Państwo wpływ na tematy poruszane w Poradniku.

 

Jesteśmy przekonani, że treści zamieszczane w „Poradniku” ułatwią wykonywanie zadań i dodadzą pewności w podejmowaniu decyzji.

 

Zachęcamy do prenumeraty!

 

Kalendarzowy kram - wydanie specjalne "Wychowania w Przedszkolu"

Książka na każdy dzień, na każdą porę roku, na okrągły rok i na wiele lat ! Ma uniwersalny charakter - wiersze znakomitych współczesnych poetów, przysłowia, wyliczanki i zagadki dobrane są w zależności od pory roku i przedszkolnych wydarzeń. Nauczyciel znajdzie w niej na każdą okazję scenariusze teatrzyków, które pozwolą rozwinąć słowną, muzyczną, plastyczną i ruchową ekspresję dziecka.  W "Kalendarzowym kramie" prezentowane są różnorodne formy zabawy z dziećmi, które można wykorzystać w edukacji przyrodniczej, w poznawaniu otaczającego świata, w rozwoju języka i pojęć matematycznych. Więcej

Prezentacja

Więcej o "Wychowaniu w Przedszkolu" znajdziesz w prezentacji.

Bank Wiedzy

Zaloguj Zarejestruj się
Bezpłatne materiały do pobrania

Fotogaleria

Newsletter

Sonda

Realizacja: Ideo
Powered by: CMS Edito
Copyright 2011 Edupress. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Administrator stosuje pliki "cookies". Informacje zbierane przy pomocy "cookies" pozwalają dostosowywać usługi i treści do indywidualnych potrzeb i preferencji Użytkowników, jak również służą do opracowywania ogólnych statystyk dotyczących korzystania przez Użytkowników z Serwisu.