Bank Wiedzy

Zaloguj Zarejestruj się
Bezpłatne materiały do pobrania

Życie Szkoły

Jedyny magazyn na rynku poświęcony w całości edukacji wczesnoszkolnej

Z czasopisma dowiesz się m.in.:

• O zmianach prawnych w oświacie, palących kwestiach w edukacji oraz innowacjach, które warto wprowadzać
  • Praktycznych sposobach na wykorzystanie nowoczesnych technologii podczas zajęć i do kontaktu z rodzicami uczniów
  • Jak pracować z zapałem i nie ulec wypaleniu zawodowemu – wskazówki psychologa
  • O tajnikach psychologii w szkole, oraz sposobach współpracy z rodzicami
  • Jak wykonać proste  eksperymenty wprowadzające dzieci w świat nauk ścisłych
  • W jaki sposób zachęcić dzieci do nauki języka angielskiego – zbiór scenariuszy zajęć do języka angielskiego
  • O sposobach na przyjemne i skutecznie wprowadzanie uczniów w tajniki matematyki oraz języka polskiego
  • Jak zrealizować scenariusze zajęć plastycznych dostosowane do aktualnych wydarzeń oraz zmieniających się pór roku

W najnowszym wydaniu „Życia Szkoły” polecamy m.in. artykuły:

W marcowym numerze Życia Szkoły:

Specyficzne trudności w nauce czytania i pisania są zazwyczaj spowodowane dysfunkcjami w sferze percepcji słuchowej, wzrokowej lub ruchowej, a także orientacji przestrzennej i lateralizacji. W aktualnym numerze przedstawimy Państwu istotę zaburzeń funkcji słuchowych i ich konsekwencji w powstawaniu trudności szkolnych wraz z gotowymi ćwiczeniami.

Problem ciągle postępujących wad postawy wśród dzieci jest faktem oczywistym. W marcowym numerze przedstawimy propozycję ćwiczeń, dzięki którym uczniowie nabędą umiejętność samodzielnego korygowania własnej sylwetki.

W kontynuacji cyklu artykułów Psychologia w szkole Karolina Oleksa omówi problem braku motywacji uczniów z którym boryka się niejeden nauczyciel. Jest to szczególnie trudne w dobie kultury pędu i okrojonych informacji, gdzie kolorowe ekrany smartfonów są ciekawsze niż czytanie podręcznika. Dowiedz się czy da się zmotywować do nauki przedstawicieli pokolenia Z?

Jak sztuka znajduje malucha? Czyli jak sztuka pomaga w przełamywaniu barier i lęków, radzeniu sobie z trudnymi doświadczeniami.

Oczywiście nie zabraknie pedagogicznych inspiracji ze wszystkich obszarów edukacyjnych:

Dr Feliks Piechota wraz z dr Emilią Szymczak przygotowali dla Państwa scenariusz Termometr i jego zastosowanie w edukacji matematycznej na pierwszym szczeblu kształcenia.

Pani Alina Jakubowska przedstawi Państwu oryginalne pomysły na przeprowadzenie zajęć, które wprowadza najmłodszych w świat przyrody i niesamowitych odkryć meteorologicznych.

Ekspert PWN opisze jak dobrze zaplanować lekcję języka obcego w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

Dowiedzą się Państwo również jak pomóc dziecku nieśmiałemu stosując zajęcia socjoterapeutyczne .

Wierzę, że wszystkie przygotowane materiały niniejszego numerubędą przydatne w Państwa pracy i rozwoju zawodowym, a dołączoneplakaty zainteresują uczniów i okażą się dla nich wartościowąpomocą dydaktyczną.
Stałe działy

• Temat numeru
    Poruszający bieżące zmiany prawne w oświacie, palące kwestie w edukacji oraz innowacje, które warto wprowadzać
  • Wywiad Numeru
    Rozmowy z pisarzami, propagatorami edukacji oraz specjalistami w dziedzinie związanej z pedagogiką i psychologią.
  • Pedagogiczne Inspiracje
    Kreatywne scenariusze zajęć, pomysły na prace plastyczne oraz aktywności ruchowe dla uczniów na różnym poziomie nauczania tworzone przez doświadczonych pedagogów i nauczycieli
  • Kącik Małego Odkrywcy
    Nowatorskie pomysły na wprowadzanie uczniów w fascynujący świat nauki
  • Psychologia w Szkole
    Palące problemy wychowawcze, informacje dotyczące rozwoju dzieci oraz radzenia sobie z trudnościami w pracy szkolnej
  • Współpraca z Rodzicami
    Sposoby na komunikowanie się z rodzicami, przedstawianie ważnych kwestii oraz podejmowanie efektywnych działań
  • Doskonalenie zawodowe
    Wiedza merytoryczna wraz z praktycznymi ćwiczeniami, dotyczącymi samodoskonalenia, zarówno zawodowego jak i osobistego
  • Pomoce dydaktyczne
    Plakaty edukacyjne oraz atrakcyjne karty pracy oferujące rozmaite ćwiczenia dla uczniów

Co zyskujesz zamawiając „Życie Szkoły”?

• Jedyne tak kompleksowe czasopismo dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz dyrektorów szkół podstawowych, poruszające tematy prawne, psychologii w szkole, współpracy z rodzicami, rozwoju zawodowego.
  • 10 numerów czasopisma w roku, 48 stron każdy
  • Zespół autorski złożony wyłącznie z praktyków który już od 2003 roku wspiera nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej
  • Zawsze 100% praktycznych porad, gotowe narzędzia zamiast zbędnej teorii
  • Informacje o zmianach ze świata edukacji oraz wprowadzanych innowacjach