Bank Wiedzy

Zaloguj Zarejestruj się
Bezpłatne materiały do pobrania

Życie Szkoły

W najnowszym (8/2014) wydaniu „Życia Szkoły” polecamy m.in. artykuły:

Jak obudzić uwagę – o zaburzeniach koncentracji
Współczesne dzieci coraz częściej cierpią na zaburzenia koncentracji uwagi. Skąd ten problem i jak sobie z nim radzić? Z ANNĄ PERLIŃSKĄ-SUPEŁ, nauczycielką oraz z KATARZYNĄ KLIMEK-MICHNO, pomysłodawczynią akcji „Budzimy uwagę!”, rozmawia Małgorzata Stańczyk.

Tajemnice ludzkiego mózgu, czyli słów kilka o neurodydaktyce
Mózg ludzki cały czas pozostaje dla nas zagadką. Neurobiolodzy każdego dnia odkrywają tajemnice, które rzucają nowe światło na zjawisko funkcjonowania tego organu. Osoby, które w jakiś sposób wpływają na rozwój i edukację dziecka, powinny poznać jego tajniki.
(Poniżej artykuł do pobrania, jako plik PDF)

Z matematyką można się zaprzyjaźnić – płaszczyzna i sfera w kształceniu geometrycznym trzecioklasistów
Matematyka, jest niewątpliwie związana z rozwojem intelektualnym jednostki i postrzegana jest powszechnie, jako jedna z trudniejszych dziedzin wiedzy. Ma ona charakter operacyjny, a pojęcia matematyczne są abstrakcyjne. Jak organizować proces uczenia się matematyki?

Hiszpański sposób na szkołę – o edukacji wczesnoszkolnej na Teneryfie
Przenosząc syna (klasa III) z jednej z większych, wysoko notowanych warszawskich podstawówek do zupełnie prowincjonalnej, małej szkółki na północy Teneryfy, wygraliśmy los na loterii. Choć z zewnątrz nic na to nie wskazywało…

Zabawy ruchowe dla pierwszoklasistów
Zabawa pomaga ugruntowywać wiedzę i pełniej adaptować się do rzeczywistości szkolnej – 8 pomysłów do wykorzystania!

W numerze także trzy plakaty edukacyjne: "Żaglowiec", "Witaj szkoło” i „Classroom ABC?”.

Pliki do pobrania

8202500560_zycieszkoly_08_2014_artykul.pdf8202500560_zycieszkoly_08_2014_artykul.pdf

Tajemnice ludzkiego mózgu, czyli słów kilka o neurodydaktyce - Aleksandra Kubala-Kulpińska

8202500560_zycieszkoly_08_2014_spistresci.pdf8202500560_zycieszkoly_08_2014_spistresci.pdf

Spis treści wydania 8/2014

Miesięcznik dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Od stycznia 2012 r. "Życie Szkoły" ukazuje się w nowym, większym formacie, zmienionej szacie graficznej i z trzema plakatami! Mamy nadzieje, że nowa formuła przypadnie Panstwu do gustu. Podobnie jak dotychczas nasz tytuł poświęcony edukacji wczesnoszkolnej, adresowany jest do nauczycieli klas I-III, studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców. Zadaniem pisma jest podnoszenie oraz doskonalenie umiejętności zawodowych nauczycieli, jak również poszerzanie wiedzy studentów w zakresie kształcenia zintegrowanego, informowanie o najnowszych koncepcjach pedagogicznych, publikowanie artykułów z zakresu psychologii, nauczania i wychowania.

Czasopismo:

• informuje o współczesnych koncepcjach i tendencjach w psychologii i pedagogice. Dzięki współpracy z naukowcami z uniwersytetów i uczelni pedagogicznych przedstawia aktualne zagadnienia związane z edukacją dziecka w klasach I-III;
  • prezentuje nowoczesne metody nauczania w publikowanych materiałach metodycznych;
  • proponuje pomysły na ciekawe zajęcia, scenariusze z kartami pracy do skopiowania;
  • zamieszcza nowe, oryginalne testy inscenizacji wraz z propozycjami wystawienia - do wykorzystania w czasie zajęć zintegrowanych lub jako oddzielne - w czasie uroczystości szkolnych;
  • poświęca wiele uwagi sprawom wychowawczym, pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, współpracy z rodzicami;
  • publikuje recenzje książek;

W roku ukazuje się 11 numerów.

Tegoroczne wydania

1/2014