Chemia Nowej Ery - podręcznik do chemii - klasa 8 odpowiedzi

Autor: Jan Kulawik, Maria Litwin, Teresa Kulawik
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 264
Numer ISBN: 9788326740398
Przedmiot: Chemia
Szkoła: podstawowa
Klasa: Klasa 8

"Chemia Nowej Ery" to podręcznik, który budzi zainteresowanie chemią i zapewnia świetne przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty. Ze względu na odpowiednio dobrane materiały, wyjaśnienie w prosty sposób ważnych zagadnień, a jednocześnie wprowadzenie zadań i treści o wyższym stopniu trudności jest odpowiedni zarówno dla uczniów, którzy potrzebują wsparcia w nauce, jak i tych, którzy chcą starać się o ocenę celującą.

Podręcznik składa się z pięciu działów: Kwasy, Sole, Związki węgla z wodorem, Pochodne węglowodorów, Substancje o znaczeniu biologicznym. Dodatkowo na początku zamieszczono powtórzenie informacji z klasy siódmej na temat tlenków i wodorotlenków oraz regulamin pracowni chemicznej i oznaczenia BPH, co jest szczególnie istotne podczas wykonywania doświadczeń. Na końcu z kolei znajdują się tabele przedstawiające właściwości fizyko-chemiczne substancji.

W podręczniku ukazano chemię jako naukę praktyczną i nowoczesną, która ma wiele zastosowań w życiu codziennym. Atrakcyjna forma prezentacji materiału oraz jego wysoka wartość edukacyjna to niewątpliwe atuty tej publikacji.

 

Podobne podręczniki