Elementarz odkrywców - podręcznik klasa 1 odpowiedzi

Autor: Barbara Stępień, Ewa Hryszkiewicz, Joanna Winiecka-Nowak
Wydawnictwo: Nowa Era
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 80
Numer ISBN: 9788326737787
Przedmiot: Edukacja wczesnoszkolna
Szkoła: podstawowa
Klasa: Klasa 1

Pierwsza z czterech części serii "Elementarz odkrywców" wprowadzającej dzieci w świat edukacji polonistycznej, przyrodniczej i społecznej. 

Podręcznik wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach m.in. uczy pisać, czytać, współpracować w grupie i rozbudza wyobraźnię. W poszczególnych częściach cyklu są prezentowane grupy nowych liter i ciekawe, wychowawcze teksty o zróżnicowanym stopniu trudności. Nie zabrakło też bloków poświęconych przyrodzie, gdzie zwrócono szczególną uwagę na konieczność troski o naturę oraz na rolę człowieka w otaczającym nas świecie. 

Dzięki podręcznikom z tej serii dzieci w pierwszej klasie szkoły podstawowej nauczą się nazywać emocje oraz radzić sobie z nimi. Dowiedzą się również, jak rozpoznawać wartości w naszym życiu.

Cały cykl jest bardzo przyjazny dla najmłodszych. Odpowiada za to nie tylko odpowiedni dobór materiału, ale także przejrzysty układ treści, liczne ciekawostki, gry, łamigłówki i rebusy, a przede wszystkim starannie zaprojektowana szata graficzna, która na pewno spodoba się dzieciom.

Podobne podręczniki