Świat chemii - podręcznik do chemii - klasa 8 odpowiedzi

Autor: Anna Warchoł, Dorota Lewandowska, Andrzej Danel, Marcin Karelus
Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 272
Numer ISBN: 9788302174230
Przedmiot: Chemia
Szkoła: podstawowa
Klasa: Klasa 8

Kontynuacja znanego z klasy siódmej i cenionego przez nauczycieli podręcznika "Świat chemii". Materiał został w nim równomiernie rozłożony na dwa lata nauki, stąd podział na dwie uzupełniające się publikacje. Część przeznaczona dla klasy ósmej jest poświęcona kwasom, zasadom, solom, węglowodorom, ich pochodnym oraz substancjom o znaczeniu biologicznym.

Podręcznik odznacza się przejrzystą strukturą i starannie opracowaną szatą graficzną. Podział tekstu na krótkie bloki ułatwia przyswajanie wiedzy. Sprzyja temu też język przekazu, który dostosowano do wieku i możliwości poznawczych uczniów. Duży nacisk położono na rozwijanie umiejętności praktycznych, a co za tym idzie - poznawanie chemii poprzez doświadczenia (wiele z nich można samodzielnie wykonać w domu). Opatrzono je schematami, które prezentują, jak należy wykonywać poszczególne czynności.

Dla uczniów szczególnie zainteresowanych przedmiotem przewidziano ciekawostki w formie krótkich artykułów "Czy już wiesz...", a utrwaleniu materiału służą zamieszczone na końcu każdego tematu bloki "Sprawdź, czy wiesz i rozumiesz" oraz testy zamykające poszczególne działy. Podręcznik zawiera dodatkowo m.in. układ okresowy pierwiastków na alonżu, indeks pojęć i tabelę rozpuszczalności.

 

Podobne podręczniki