Serwis edukacyjny PisuPisu

PisuPisu to serwis internetowy skierowany do przedszkolaków i uczniów wszystkich klas szkół podstawowych.

Serwis jest bardzo prosty w obsłudze – treści są pogrupowane w trzech głównych zakładkach: Gry edukacyjne, Artykuły i Książki. Po wyborze danej zakładki należy wybrać odpowiedni poziom. W przypadku poziomów są dostępne następujące opcje: Przedszkole, Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7 i Klasa 8.

Z serwisu można korzystać za darmo lub założyć Konto Premium. Wspomniane Konto Premium jest płatne, ale daje możliwość zdobywania punktów i nagród, rejestrowania postępów użytkownika oraz zablokowania reklam.

Gry edukacyjne

W zakładce o nazwie Gry edukacyjne można znaleźć różnego rodzaju gry, testy i ćwiczenia. Na stronie głównej jest informacja, że wszystkich gier jest aż 900. Są one dostosowane do wieku użytkowników, dlatego każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Gry te oprócz pogrupowania na wiek są również ułożone w konkretne kategorie. Dla każdej grupy wiekowej są przygotowane odpowiednie ćwiczenia. I tak np. przedszkolaki mogą poznawać kolory, literki, cyferki, dobierać poszczególne elementy w pary, natomiast starsze dzieci dzieci mogą rozwiązywać zadania dotyczące składni, słowotwórstwa, fonetyki, pisania na klawiaturze, czytania ze zrozumieniem, znajomości lektur obowiązkowych i uzupełniających, gatunków literackich, tworzenia wypowiedzi itp.

Artykuły

W tej zakładce mamy do wyboru: Słownik, Artykuły dla dorosłych czytelników oraz Artykuły dla młodszych czytelników. Słownik obejmuje ułożone alfabetycznie słowa oraz ich znaczenie. Artykuły to z kolei krótkie teksty poruszające różnorodne kwestie związane z językiem polskim.

Książki

W tej sekcji można znaleźć książki wraz z krótkim opisem i zdjęciem okładki, dopasowane do poszczególnych grup wiekowych: 0-2 lata, 3-5, 6-8, 9-12 lat i 12+.

Warto pamiętać o tym, że w serwisie są prezentowane treści związane wyłącznie z edukacją z języka polskiego. Nie znajdziemy tu zdań z innych przedmiotów.